Wyspart - aktualności aktualności
warsztaty
Wyspart - polski Wyspart - wybór jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart


warsztaty-afrykanskie-dla-grup

AFRYKA W CENTRUM KRAKOWA
 opowieści o Etiopii wraz z pokazem slajdów
dla dzieci i młodzieży


Głównym założeniem Centrum Afrykańskiego jest przybliżenie dzieciom i młodzieży elementów kultury krajów afrykańskich. Chcielibyśmy uwrażliwić młodych ludzi na różnorodność kulturową, uczyć tolerancji, zrozumienia i poszanowania odmienności, burzyć stereotypy dotyczące mieszkańców Afryki.
Zapoznając dzieci z elementami kultur afrykańskich tłumaczymy im problematykę krajów tzw. Globalnego Południa, propagując ideę zrównoważonego rozwoju. Włączamy się w budowanie tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa, które rozumie i reaguje na współczesne problemy występujące w zglobalizowanym świecie.W roku szkolnym 2016/2017
ZAPRASZAMY DO WYJĄTKOWEGO KRAJU POŁOŻONEGO
W TZW. ROGU AFRYKI,
DO ETIOPIIEtiopia jest drugim krajem na świecie, który po Armenii w IV wieku przyjął chrześcijaństwo. W Etiopii SŁOŃCE wstaje o godzinie 6 rano a zachodzi o 6 popołudniu. To jedyny kraj na świecie, gdzie SŁOŃCE świeci po 12 godzin - dzień w dzień, przez cały rok. W Etiopii stracimy aż 7 lat - według kalendarza etiopskiego jest 2007 rok.

Czas wyznacza SŁOŃCE - mierzy się go od jego wschodu do zachodu. To w Etiopii urodził się pierwszy człowiek na Ziemi - Lucy a Arka Przymierza wciąż jest ukryta w Aksum.
Etiopia to jeden z nielicznych krajów Afryki, który nigdy nie został skolonizowany. Ma swój własny alfabet sylabiczny i oryginalny język. Etiopczycy, pomimo trudnych warunków życia, są pogodni, życzliwi i dumni. Południe Etiopii to jeden z najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych rejonów świata zamieszkały przez plemiona żyjące w naturalnych warunkach niezmiennie od setek lat. Zapraszamy na wyprawę do kraju, gdzie SŁOŃCE świeci 13 miesięcy w roku i nikt się nie spieszy popijając wyśmienitą kawę.


 ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE PROWADZONE PRZEZ ETIOPCZYKA, MIESZKAJĄCEGO OD KILKU LAT W POLSCE.

Zajęcia mają formę wykładu – opowieści połączonego z pokazem slajdów, po pokazie możliwa jest ewentualna dyskusja, odpowiedź na pytania uczestników.

TEMAT: MOZAIKA ETNICZNA ETIOPII

- to opowieść o grupach etnicznych zamieszkujących południe kraju, poprzedzona ogólnym wstępem dotyczącym Etiopii, połączona z pokazem slajdów. Prezentacja fascynujących sposobów dekorowania ciała oraz oryginalnej biżuterii.

•    CZAS TRWANIA – około 45 minut


•    TERMIN - ustalamy indywidualnie


•     KOSZT- 150 zł za grupę do 20 osób, opiekunowie nie płacą i nie są wliczani do grupy,
       każde następne dziecko płaci 8 zł.


•    MIEJSCE – ZAJĘCIA W TERENIE- jeździmy do grup składających się przynajmniej z 30 osób,  
      KOSZT- 8 zł od dziecka (cena dotyczy wyjazdów do 20 km od Krakowa).


•    ZAJĘCIA SĄ DOSTOSOWANE DO DZIECI W WIEKU OD 6 LAT


•    PROSIMY O REZERWACJĘ Z MINIMUM 10 DNIOWYM WYPRZEDZENIEM.

KONTAKT:


CENTRUM AFRYKAŃSKIE, FUNDACJA WYSPART, TEL. 696 861 678
 fundacja@wyspart.pl www.wyspart.pl www.centrumafrykanskie.pl