Wyspart - aktualności aktualności
Etiopia
Wyspart - polski Wyspart - wybór jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart
EtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopiaEtiopia

Etiopia, zwana dawniej Abisynią, budzi różne skojarzenia. Wielu kojarzy się z głodnymi dziećmi, biedą, feudalnymi rządami ostatniego cesarza Hajle Sellasje, z wojną domową czy suszą i klęskami nieurodzaju. Nie jest to prawdziwy obraz tego kraju. Etiopia jest krajem o historii i kulturze równie bogatej jak starożytny Egipt, pełnej tajemnic i pięknych legend, wspaniałych zabytków i egzotycznych plemion. Historia rodu cesarskiego bierze swój początek w czasach biblijnych Starego Testamentu, a zwiedzając północ tego ogromnego kraju wszędzie spotykamy ślady dawnej historii. Etiopia to także ojczyzna pramatki ludzkości Lucy, tam znajduje się legendarna Arka Przymierza, stamtąd wywodzi się najlepsza na świecie kawa Arabica. Kraj ten w całości nigdy nie został podbity przez żadnego najeźdźcę czy kolonizatora, często zwany jest wyspą czarnego chrześcijaństwa w morzu islamu. Północna Etiopia to także piękne krajobrazy surowych gór Siemen i najbardziej niegościnnego lądu na Ziemi - Depresji Danakilskiej z czynnymi wulkanami, a południe to ogromna mnogość plemion afrykańskich, żyjących jak przed wiekami.

Oferta EtiopiaOferta EtiopiaOferta EtiopiaOferta EtiopiaOferta EtiopiaOferta EtiopiaOferta EtiopiaOferta Etiopia

Oferta Etiopia


zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości Małgosi Ziółkowskiej

Południe Etiopii to teren zamieszkały przez plemiona żyjące w naturalnych warunkach niezmiennie od setek lat. To najbardziej egzotyczny obszar kraju. Dzika roślinność, niedostępne tereny, sprawiają, iż podróż może odbywać się głównie samochodem terenowym napędzanym na cztery koła.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyprawą do Etiopii. Pomagamy zorganizować się grupie i wynająć wspólnie samochód na południe kraju.

Lista programów wyjazdowych:


Przykładowy program wyjazdu do Etiopii na 14dni