Wyspart - aktualności aktualności
aktualności
Wyspart - polski Wyspart - wybór języka/language choice Wyspart - english Wyspart
wyniki-konkursu-plastycznegeo--kultury-swiata--etiopia
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGEO
(dodano 15 maja 2013)

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„KULTURY ŚWIATA”
EDYCJA 2012/2013
"ETIOPIA"


Pod honorowym patronatem:


ROMANA ROJKA KONSULA HONOROWEGO ETIOPII
MARKA SOWY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
ALEKSANDRA PALCZEWSKIEGO MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY



Drodzy Uczestnicy

Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, otrzymaliśmy ich około kilku tysięcy z całej Polski. Była też jedna mała praca, która zawędrowała przez pomyłkę aż do Etiopii, wróciła do nas z pieczątką z Addis Abeby.


Nagrodziliśmy i wyróżniliśmy dużo więcej uczestników niż planowaliśmy, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki i bardzo trudno było nam wybrać te najpiękniejsze.


Przewidywaliśmy 12 laureatów a jest ich 23, ponadto 50 wyróżnień oraz 237 kwalifikacji do wystawy. W sumie doceniliśmy 310 prac. Serdecznie gratulujemy zaangażowania, pomysłów oraz oczywiście talentu.


Dziękujemy także nauczycielom, opiekunom, rodzicom za pomoc, zachętę oraz opiekę nad twórcami.


W związku z dużą ilością prac, wystawę oraz uroczyste rozdanie dyplomów planujemy dopiero po wakacjach.


Laureaci otrzymują dyplomy oraz nagrody książkowe, wyróżnieni dyplomy a osoby,  którym przyznano kwalifikacje do wystawy będą brały w niej udział wraz z pozostałymi nagrodzonymi (osoby te nie otrzymują dyplomów). Gratulujemy jeszcze raz!


UWAGA!


WYSYŁAMY SKANY DYPLOMÓW TYLKO :

Dla uczniów szkól podstawowych, klasa VI
oraz  gimnazjalistów klasa III (laureaci oraz wyróżnieni)

będziemy wysyłać skany dyplomów jeszcze w tym roku szkolnym, jeśli wyrażą takie życzenie wyłącznie drogą mailową (fundacja@wyspart.pl).


Bardzo prosimy o kontakt osoby, których nazwiska zaznaczone są na kolor czerwony- brakuje nam numerów telefonów.

Kolejność podawanych nazwisk we wszystkich kategoriach jest przypadkowa.

 

Kategoria I: 3-5 lat:

 
Laureaci:


1.    Szymon Łęczewski 5 lat, Łódź
2.    MARTYNA PIPOWSKA 5 LAT, PRUSZCZ POMORSKI
3.    Radosław Dębski 4,5 Lat,   Woźniki
4.    Mariusz Sala, 5 lat, Osiek    

Wyróżnienia:

 
1.    Maria Wicher 3 lata9 miesięcy, Grodzisk Mazowiecki
2.    OLIWIA BRYK 5 LAT, PRZEMYŚL
3.    Klaudia Ignacak 5 lat, Warszawa
4.    Maria Ołów 4 lata, Kowale
5.    Cyprian Woźniak 5 lat, Kłodne
6.    Robert Witala 5 lat, Mikołów
7.    Oliwia Krawczyk 4 lata,  Trzemeszno
8.    Agata Truty 5 lat, Nowy Targ
9.    Karolina Potempa 3 lata,  Lubliniec
10.    Oliwia Wojciechowska 5 lat, Kraków

Kwalifikacje  do wystawy:

11.    Magdalena Kępka 4 lata,  Zabrze
12.    Łukasz Cieślak 4 lata, Kowale
13.    MAGDALENA KOŁTUNIAK 5 LAT,  PRZEMYŚL
14.    Zuzia Chmiel 5 lat, Kraków
15.    Mikołaj Olewski 5 lat, Łódź
16.    Martyna Samociuk 5 lat, Zabrze
17.    Malczewska Maja 5 lat, Zabrze
18.    Magdalena Wala 5 lat,  Rybnik
19.    Zosia Rozenfeld 5 lat, Bydgoszczy
20.    Ada Bojanowicz 5 lat,  Warszawa
21.    Weronika Domagała 4 lata, Warszawa
22.    Anitka Biernat 4 lata, Warszawa
23.    Julia Doniec 4 lata, Kraków
24.    Marta Labuda 4 lata, Trzemeszno
25.    Maksymilian Bruski 4 lata, Warszawa
26.    Helena Wicher 5 lat,  Grodzisk Mazowiecki
27.    Zuzanna Klainszmit 5 lat, Kościerzyna
28.    Nikola Szulda 5 lat, Kraków
29.    Tymon Dąbek ,5,5lat,  Sosnowiec
30.    Julia Jankowska 5 lat, Kościerzyna

Kategoria II : 6-12 lat

Laureaci:


1.    Łukasz Bucior, 9 lat; Tarnawatka
2.    Aleksandra Tarka, 10 lat; Warszawa
3.    Zuzia Wieczorek, 10 lat; Rybnik
4.    Weronika Piecyk, 10 lat; Szczecin
5.    Aleksandra Brozenbach, 9 lat; Kraków
6.    Krystian Gadzina, 6 lat; Koźmice Wielkie
7.    Jan Marzecki, 11 lat; Marklowice
8.    Julia Silezin, 12 lat; Kraków
9.    Jakub Piela, 8 lat; Łabunie
10.    Piotr Płatek, 12 lat; Mielec

Wyróżnienia:


1.    Zofia Sojka, 11 lat; Bobowo
2.    Adrian Wincencik, 9 lat; Kraków
3.    Karolina Zdunek, 11 lat; Bolesławiec
4.    Alex Badora, 7 lat; Częstochowa
5.    Maria Mosiej, 7 lat; Katowice
6.    Tytus Rzepkowski, 11 lat; Kraków
7.    Marzena Broda, 12 lat; Grybów
8.    Oliwia Mateńka, 8 lat; Sztum
9.    Kinga Kłósek, 8 lat; Kraków
10.    Anna Markowska, 6 lat; Szczecin
11.    Zuzia Góral, 6 lat; Wojkowice
12.    Jacek Jagiełło, 9 lat, Kraków
13.    Kornelia Grzelczak, 8 lat, Żary
14.    Izabela Gabrychowicz, 9 lat; Bydgoszcz
15.    Igor Sobota, 8 lat, Kraków
16.    Maja Piekarska, 6 lat; Łódź
17.    Otylia Wójcik, 6 lat; Męcina
18.    Błażej Wyrowski, 9 lat; Kraków
19.     Piotr Rusinek, 12 lat, Krzeszowice
20.    Ewelina Bulande, Kraków

Kwalifikacje  do wystawy:

21.    Daria Sobolewska, 11 lat; Szczecin
22.    MATEUSZ WOLNIACZYK, 10 LAT; DĄBROWA GÓRNICZA
23.    Natalia Wilczak, 11 lat, Zabrze
24.    Tetyana Almayeva, 8 lat; Warszawa
25.    Patrycja Pośpiech, 8 lat; Zabrze
26.    MADZIA KUREK, 8 LAT;
27.    Katarzyna Szponar, 10 lat , Tarnawatka
28.    Kamila Kałużna, 11 lat; Żyrardów
29.    Jakub Damasiewicz, 8 lat; Klonowo
30.    Jakub Wyrobek, 8 lat; Białośliwie,
31.    Agnieszka Kuban, 12 lat; Częstochowa
32.    Olga Szczypuła, 12 lat; Kraków
33.    Maciej Błaszczak, 12 lat; Łęczna
34.    Julia Krzysztofik, 8 lat; Łódź,
35.    Jagoda Orlik, 8 lat; Pszczyna,
36.    Wiktoria Kamińska, 11 lat; Sosnowiec,
37.    Natasza Gamrot, 8 lat, Warszawa
38.    Weronika Mruk, 11 lat, Tarnawatka
39.    Julia Smyk, 11 lat; Tarnawatka
40.    DOMINIK ŻYTNIAK, 10 LAT
41.    Patryk Kocioł, 11 lat; Bolesławiec
42.    Maciek Sarna, 8 lat, Rybnik
43.    Agnieszka Chrapkiewicz, 11 lat; Witów
44.    Magdalena Augustyniak, 11 lat; Konstantynów Łódzki,
45.    Mateusz Rogulski, 12 lat; Sobolew
46.    Adrian Lema, 11 lat; Halinów
47.    Kasia Jasińska, 8 lat; Warszawa
48.    Małgorzata Szulc, 12 lat; Białośliwie
49.    Wiktoria Pustelnik, 9 lat; Kraków
50.    Paweł Koleczko, 12 lat; Mysłowice
51.    Wiktoria Janaszek, 10 lat; Gryfów Śląski
52.    Dominika Dereniowska, 12 lat; Woźniki
53.    Dagmara Szpila, 9 lat; Toruń
54.    Jakub Klasa, 8 lat; Kościerzyna
55.    Piotr Cebulski, 11 lat; Radwanowice
56.    Michał Tarchała, 12 lat; Warszawa
57.    Aleksander Kamiński, 9 lat; Tychy
58.    Aleksandra Jackiewicz, 10 lat; Kraków
59.    Wiktoria Zdun, 11 lat; Kraków
60.    Weronika Koczot, 10 lat, Kraków
61.    Jakub Bankiewicz, 12 lat; Bochnia
62.    Marcel Wanka, 7 lat, Klonowo
63.    Aneta Papierkiewicz, 12 lat, Ząbrowo
64.    Emilia Pacocha, 12 lat; Tarnów
65.    Oliwia Dudkiewicz, 8 lat; Chełm
66.    Marcelinka Kowalczyk, 8 lat; Łukowica
67.    Kamila Kowalska, 9 lat; Kraków
68.    Grzegorz Piątek, 12 lat; Budzów
69.    Paulina Zwyrtek, 11 lat; Katowice
70.    Daria Guz, 10 lat; Władysławowo
71.    Monika Malesa, 11 lat; Ustka
72.    Julia Pasko, 11 lat; Katowice
73.    Miłosz Zapora, 7 lat, Chełm
74.    Wiktoria Szatkowska, 8 lat, Kraków
75.    Martyna Gemziak, 11 lat; Żyrardów
76.    Julia Trocka, 8 lat; Szczecin
77.    Rafał Świerczewski, 12 lat; Rybnik
78.    Jakub Chlipała, 12 lat, Kraków
79.    MAŁGORZATA PĘTLAK, 12 LAT; PRZEMYŚL
80.    Natalia Kowalik, 12 lat; Kraków
81.    Karolina Stańko, 12 lat; Gryfino
82.    GABRIELA SOLARZ, 8 LAT; PRZEMYŚL
83.    Aleksandra Kopyściańska, 11 lat; Krynica Zdrój
84.    Natalia Kwaśniewska, 11 lat; Lgota
85.    Jeremiasz Marciniak, 10 lat; Poznań
86.    Maciek Guzik,11 lat; Kraków
87.    Luiza Anna Kaszubowska, 9 lat; Rypin
88.    Marianna Krajewska, 11 lat; Poznań
89.    Izabela Sasin, 10 lat; Bojanowo
90.    Artur Staśkiewicz, 12 lat, Łęczna
91.    Wojciech Wiktor, 8 lat; Teresin
92.    Nicola Wójcik, 11 lat; Sosnowiec
93.    Natalia Ożóg, 11 lat; Tomaszów Lubelski
94.    Emilia Pietruszka, 11 lat; Lubin
95.    Wiktoria Kierubińska, 10 lat; Sochaczew
96.    Rafał Iwan, 7 lat; Świebodzin
97.    Magdalena Szalwa, 10 lat; Rzeszów
98.    Joanna Domańska, 11 lat, Poręba Wielka
99.    Damian Płodowski, 11 lat; Żyrardów
100.    Magda Zachura, 12 lat; Budzów
101.    Jakub Pytel,11 lat ; Laskowa
102.    Kalina Bernatowicz, 6 lat; Kraków
103.    Monika Gibowska, 12 lat; Chwalibogowo
104.    Samanta Kurman, 9 lat; Szczecin
105.    Agata Milewska, 8 lat; Tychy
106.    Paulina Miszczak, 11 lat; Tychy
107.    Katarzyna Baranik, 8 lat; Sadlinki
108.    Agnieszka Iwanek, 12 lat; Lubatów
109.    Karolina Hytroś, 12 lat, Krzeszowice
110.    Laura Plinska, 9 lat; Władysławowo
111.    Hubert Krawczyk, 10 lat; Kraków
112.    Aneta Jop, 10 lat; Szynwald
113.    Karol Szweda, 11 lat; Marklowice
114.    Liwia Sterczewska, 11 lat; Mykanów
115.    Michał Nowak, 9 lat, Kalwaria Zebrzydowska
116.    Kornelia Jezierska, 9 lat; Sztum
117.    Gracjan Łabuś, 11 lat; Kraków
118.    Weronika Grochal, Kraków
119.    Gabriela Gdula, 12 lat; Ełk
120.    Izabela, 10 lat; Mykanów
121.    Wiktoria Szczepanek, 11 lat; Żabki
122.    Marta Rosiek, 12 lat; Laskowa
123.    Oliwier Zegan, 10 lat; Kraków
124.    Piotr Sarna, 10 lat, Nowy Targ
125.    Samuel Proskura, 12 lat; Krasnystaw
126.    Michał Ćwik, 10 lat; Kraków
127.    Weronika Marulewska, 12 lat; Kruszwica
128.    Wiktoria Śliwa, 11 lat, Jasło
129.    Wiktoria Smyl, 7 lat, Krasnystaw
130.    Paulina Kasza, 10 lat; Zabrze
131.    Emilia Szkudlarek, 10 lat; Kruszwica
132.    Agnieszka Giwerska, 6lat; Słupsk
133.    Justyna Kwiatkowska, 6 lat; Kruszwica
134.    Alicja Kawaler, 6 lat; Milicz
135.    Damian Wiśniewski, 8 lat; Sztum
136.    Gabriela Wacławska, 11 lat; Szczecin
137.    Dominika Siekierska, 11 lat; Bolechowice
138.    Miłosz Syguda, 9 lat; Wręczyca Wielka
139.    Joanna Andrzejak, 6 lat; Łódź
140.    Mariam Mohamed Nowak, 6 lat; Osiek
141.    Monika Nowak, 9 lat; Kraków
142.    Natalia Misiak, 6 lat; Warszawa
143.    Aleksandra Kowalska, 6 lat; Teresin
144.    Nadia Czernek, 6 lat; Gromadka
145.    Anna Kałużniak, 11 lat; Nowy Targ
146.    Kacper Chachlowski, 9 lat; Kraków
147.    Jakub Pietraszak, 10 lat; Nowy Targ
148.    Dorota Mucha, 11 lat; Mielec
149.    Martyna Antosik, 8 lat; Żukowo
150.    Dominik Matanyj, 9 lat; Kraków
151.    Krystian Kuciński, 12 lat, Krzeszowice
152.    Tomasz Jaki, Kraków


Kategoria III : 13-16 lat:


Laureaci:


1.    Natalia Degórska 16 lat,  Sosnowiec
2.    Natalia Kubler 14 lat, Kraków
3.    Paula Goryń 15 lat, Szczecin
4.    Katarzyna Słomczyńska 16 lat, Jarocin
5.    Marta Kęsoń 15 lat, Zabrze


Wyróżnieni:


1.    Baltazar Małek 15 lat, Pszczyna - Łąka
2.    Justyna Kruk 16 lat, Przemyśl
3.    Sylwia Bajor 14 lat,  Mykanów
4.    Maria Olbrych 15 lat, Rożnowice
5.    Martyna Grucela 14 lat, Waganowice
6.    Piotrek Suchan 16 lat, Wołowice
7.    Partycja Piankowska 13 lat,  Łomża
8.    Julia Filip 15 lat,  Skawina
9.    Julia Kania 16 lat,  Oświęcim
10.    Ziemowit Paszke 14 lat, Wrocław

Kwalifikacje  do wystawy:

11.    Anna Stroińska 14 lat, Kwaczała
12.    Monika Otto 14 lat,  Łęknica
13.    Zofia Borowska 15 lat,  Warszawa
14.    Zuzanna Siwek 16 lat,  Jarocin
15.    MICHALINA ZIOMEK, 13 LAT; KRAKÓW
16.    Natalia Kmieć 14 lat, Mielec
17.    Justyna Bystrek 13 lat, Mielec
18.    Karolina Dziurdzik 15 lat,  Nowy Targ
19.    Katarzyna Bogacka 16 lat, Chrzanów
20.    Joanna Surdek 16 lat, Przemyśl
21.    Przemysław Kosiński 14 lat, Siemiatycze
22.    Klaudia Czajka 13 lat,  Kraków
23.    Marta Polit 14 lat,  Ostrowiec Świętokrzyski
24.    Justyna Bednarz 14 lat , Kraków
25.    Klaudia Szybalska 16 lat, Olkusz
26.    Katarzyna Dybała 15 lat, Gliwice
27.    Zofia Jankowska 14 lat, Szczecin
28.    Magdalena Malicka 14 lat,  Łódz
29.    Kamil Harnik 14 lat, Kraków
30.    Wiktoria Kamycka 14 lat,  Zabrze
31.    Monika Klechaner, 15 lat, Świebodzin
32.    Bartosz Nitecki 14 lat, Dęby Szlacheckie
33.    Zuzanna Madej 14 lat,  Łódź
34.    Kajetan Piotr 15 lat,  Poznań
35.    Katarzyna Winkel 15 lat, Lubin
36.    Kacper Lewandowski 14 lat,  Lubań
37.    Marzena Tylka 15 lat, Rabka Zdrój
38.    Kinga Szmuc 16 lat,  Rzeszów
39.    Bartłomiej Róg 15 lat, Krakowie
40.    Agata Żak 15 lat, Bliżyn
41.    ZUZANNA KWIATKOWSKA 15 LAT,  WARSZAWA
42.    Roksana Marek 16 lat, Kraków
43.    Zuzanna Zychska 14 lat, Bydgoszcz
44.    Anna Bożko 13 lat, Krasnystaw
45.    Adrianna Grabowska 15 lat, Lubin
46.    Karolina Warzecha 15 lat,  Krakowie
47.    Oktawia Gwiaździńska 14 lat, Kalisz Pomorski
48.    Aleksandra Łysiak 16 lat,  Zamość
49.    Magdalena Włoczka 16 lat, Wrocław
50.    Kamila Łukaszewska 14 lat, Kraków
51.    Oliwia Karaś 14 lat, Kraków
52.    Kamila Kuciel 15 lat, Krzeszowice
53.    Maja Strzebońska 14 lat, Kraków
54.    Partycja Zaborska 16 lat, Wrocław
55.    Julia Łyżwińska 14 lat, Szczecin
56.    Magda Jamka 16 lat, Radom
57.    Klaudia Gryzełko 16 lat,  Oświęcim
58.    Kinga Muchowska 15 lat, Szczecin
59.    Zuzanna Wrzoszczyk 14 lat,  Zakopane
60.    Marcin Nowak 13 lat, Opole
61.    Ewelina Kołomyjska 14 lat, Łomża
62.    Bartłomiej Zwoliński 15 lat,  Łódź
63.    Natalia Kraj 14 lat, Kraków
64.    Agnieszka Hoja 15 lat; Ksawerów
65.    Katarzyna Krysińska 13 lat, Warszawa
66.    Paulina Borkowska 16 lat, Brzeszcze
67.    Katarzyna Gwizdak 14 lat, Kraków
68.    Adrianna Czajczyńska 16 lat,  Lutomiersk
69.    Aleksandra Skrodzka 16 lat, Gdańsk
70.    Roksana Nikodemska 16 lat, Aleksandrów Łódzki

Kategoria IV : 17-19 lat:

Laureaci:

1.    KATARZYNA ORZECHOWSKA 17 LAT, KRAKÓW
2.    Adrianna Weber, Kalisz
3.    Marta Płatek 17 lat, Sosnowiec
4.    Joanna Dymitruk 17 lat, Hajnówka

Wyróżnieni:

 
1.    Patrycja Smutek 18 lat, Mielec
2.    Teresa Gortych 17 lat, Legnica
3.    Debora Glaza 17 lat,  Nakło nad Notecią
4.    Zuzanna Stanuch 17 lat,  Lublin
5.    Edyta Chuda 19 lat,  Wręczyca Wielka
6.    Mateusz Straciło 18 lat, Brzostek
7.    Patrycja Nieszczesny 19  lat, Wodzisław Śląski
8.    Tomasz Lewandowski 17 lat, Gdańsk
9.    Natalia Prokopiak 17 lat, Łukowo
10.    Bartosz Król 18 lat, Kalisz

Kwalifikacje  do wystawy:

11.    Piotr Tomków 19 lat, Mielec,
12.    Patryk Sierpina 19 lat, Mielec
13.    Ewa Galarowicz 21 lat, Nowy Targ
14.    Mateusz Saługa 18 lat, Legnica
15.    Jacek Czerwonka 17 lat, Przysucha
16.    Kazimierz Galiczyński 17 lat, Przemyśl
17.    Sylwia Jakowiec 19 lat,  Szczecin
18.    Michał Błachowicz 19 lat, Mielec
19.    Wiktoria Żaba 17 lat, Zabrze
20.    KAMILA SKUPIEŃ 18 LAT, KRAKOWIE
21.    AGATA ZASTRZEŻYŃSKA 18 LAT, DĄBROWA GÓRNICZA
22.    Magdalena Grzybek 17 lat, Gdynia
23.    Natalia Kuropka 17 lat, Wrocław
24.    Natalia Mikołajczyk 17 lat, Kraków
25.    Wiktoria Kmita 17 lat,  Szczecin
26.    Anna Walek 17 lat, Chrzanów
27.    Gabriela Gurniak 17 lat, Szczecin
28.    Karolina Wilk 17 lat, Kraków
29.    Inga Wanierowicz 17 lat, Poznań
30.    ANNA KLECHANER 17 LAT, ŚWIEBODZIN
31.    Klaudia Nowak 17 lat,Kraków
32.    Wioletta Cerenak 17 lat
33.    Joanna Okorowska 17 lat, Gdynia
34.    Anta Łabędź 19 lat, Łódź 
35.    Partycja Sowa 18 lat, Kalisz